Papiery do drukarek

Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Dobry papier do drukarki to podstawa udanego wydruku!

W życiu często jest tak, że bagatelizujemy znaczenie szczegółów. Wielu użytkownikom drukarek wydaje się, że papier to papier – zwykła rzecz, nad którą nie trzeba się wcale rozwodzić. Tymczasem od jakości papieru do drukarki w dużej mierze zależy to, jak będzie wyglądać wydruk. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy wydruki są przeznaczone dla klientów i ważnych kontrahentów. Wówczas jakość papieru naprawdę ma ogromne znaczenie.

Jaki papier do drukarki wybrać?

To zależy od tego, jakie wydruki powstają w Twoim domu czy w firmie oraz dla kogo są przeznaczone. Na rynku są dostępne różne rodzaje papieru do drukarki, w tym papiery fotograficzne, z połyskiem lub matowe, o różnej gramaturze. Do tego trzeba oczywiście dodać różnice w rozmiarach papieru. Najpopularniejsze na polskim rynku są wersje A4, A6 i A5.

Generalnie jakość papieru zawsze określa jego gramatura. Im wyższy parametr, tym lepiej. Kartka jest wówczas przyjemniejsza w dotyku, sprawia o wiele lepsze wrażenie, a to przekłada się na stosunek odbiorcy do treści. Jeśli zatem prowadzisz firmę i drukujesz oferty handlowe, zdecydowanie stawiaj na papier do drukarki o wysokiej gramaturze, aby od razu zrobić dobre wrażenie na swoich kontrahentach.

Minusy najtańszego papieru do drukarki

W hipermarketach bez problemu można znaleźć papier do drukarki w cenie poniżej 10 złotych za ryzę (rozmiar A4). To kusi, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że taki papier prezentuje bardzo niską jakość wykonania. W skrajnych przypadkach zdarzają się nawet nieścisłości wymiarowe!

Tani papier ma niską gramaturę, nieprzyjemną fakturę, łatwo się gniecie, a nawet może powodować znaczne pogorszenie jakości wydruków, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Miej to na uwadze, zanim po raz kolejny kupisz najtańszą ryzę.

W sklepie ale.pl kupisz papier do drukarki o różnej gramaturze, przeznaczony zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych. Bez problemu znajdziesz papier mieszczący się w Twoim budżecie i spełniający Twoje oczekiwania. Gwarantujemy krótki czas dostawy!